Znaczenie kolorów świec w ezoteryce

kolory świec

Kolory świece, jakimi otaczamy się podczas różnego rodzaju rytuałów ezoterycznych i magicznych mają bardzo duże znaczenie dla ich powodzenia. Dobrze dobrane świece, którymi człowiek będzie się wtedy otaczał mogą po prostu wspomagać w osiąganiu celów i generować konkretną energię. Magia świec to zatem tematyka warta zgłębienia. Poniżej opis kilku najbardziej popularnych świec i ich znaczenia.

Magiczne kolory świec – biały

Kolory świec, jakimi ludzie lubią się po prostu otaczać, absolutnie nie są przypadkowe. Tak naprawdę najwięcej osób zwyczajnie wybiera świece białe, które są po prostu popularne i łatwo dostępne. Również w magii i ezoteryce białe świece są najczęściej wykorzystywane, bo kojarzą się ze wszystkim, co dobre. Biały kolor to kolor czystości i światła dającego nadzieję. Tego typu świece można palić w naprawdę bardzo wielu rytuałach, można powiedzieć, że symbolicznie rozpraszają mrok, a zatem ich celem jest odganianie złej energii od człowieka. Warto zawsze mieć w domu białe świece których światło może wylać w człowieka nadzieję i pobudzić go do pozytywnego i kreatywnego myślenia. Na tym właśnie polega magia świec – pomagają zmobilizować człowieka psychicznie do różnych ważnych dla niego działań i celów.

Świece żółte

Świece żółte są bardzo często palone w różnego rodzaju rytuałach związanych z uzdrawianiem z chorób układu pokarmowego. Poza tym to świece poprawiające koncentrację oraz funkcjonowanie umysłowe człowieka. Jednym słowem otoczenie się świecami w kolorze żółtym pomaga człowiekowi w skupieniu i działaniu. Te świece działają mobilizująco i przyciągają powodzenie do człowieka. Warto zatem otaczać się nimi na przykład przed bardzo ważnymi spotkaniami, od których zależy przyszła kariera zawodowa albo powodzenie w innych sferach życia. Te świece mają również dobre działanie przed różnego rodzaju ważnymi podróżami. Ciepłe światło żółtych świec daje mnóstwo pozytywnej energii i odwagi do działania, mobilizuje umysł do szybszej pracy i lepszego skupienia.

Kolory świec – świece czerwone

Kolor czerwony nie od dzisiaj kojarzy się z witalnością i życiem. Palenie świec czerwonych to wzbudzenie wokół siebie pozytywnej i silnej witalności i chęci do życia. To kolor powodzenia w miłości i namiętności. To również kolor chroniący przed różnego rodzaju wypadkami, na przykład tymi w podróży. Można zatem powiedzieć, że świece czerwone pomagają w kumulowania wokół człowieka energii życiowej i powodzenia. Poza tym mogą być również polecane w różnego rodzaju rytuałach uzdrawiających, w tym podczas rytuałów uzdrawiających z nowotworu. To ogromnie ważne, aby otaczać się takimi świecami właśnie w przypadku chorób zagrażających życiu. Ich ciepłe światło daje sporo siły witalnej i nadziei na to, że ostatecznie wszystko dobrze się skończy.

Świece pomarańczowe

Świece pomarańczowe to świece wzbudzające mnóstwo pozytywnej energii wokół człowieka. Kolor świecy symbolizuje radość i pozytywną energię. To kolor zabawy i spontanicznych decyzji. Świece te zachęcają zatem do cieszenia się życiem i robienia sobie przyjemności. Pali się je podczas rytuałów takich jak na przykład rytuał woli i kreatywności. Warto otaczać się tymi świecami przed ważnymi wydarzeniami, jednocześnie łącząc je ze świecami w kolorze żółtym i zielonym.

Pozytywna rola światła wokół nas może wzbudzać wiele pozytywnych skojarzeń i emocji, dzięki temu człowiek do różnych trudnych spraw będzie podchodził z większą nadzieją i z większym zaangażowaniem.

Kolorowe świece do rytuałów znajdziesz w sklepie CzaryMary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × three =