Czy można wierzyć przepowiedniom tarota?

tarot karty

Tarot jak każda inna czynność wymaga ćwiczeń. Bez nich nie da się dojść do perfekcji. Z wróżeniem jest jak z chodzeniem, nie można się go nauczyć w jeden dzień. Do widocznych rezultatów trzeba dochodzić powoli, krok po kroku. Jednak tarota nie należy traktować zbyt dosłownie, bo może to mieć opłakane skutki. A co z tarotem tak nie?

Skąd można czerpać wiedzę o tarocie?

Tarota tak nie można oczywiście nauczyć się z książek. W księgarniach znajduje się sporo pozycji książkowych, które wyjaśniają, jak należy interpretować znaczenie poszczególnych kart. Poza wiedzą teoretyczną można znaleźć tam ćwiczenia praktyczne, które nawet z kompletnego amatora uczynią adepta sztuk magicznych. Drugim sposobem na poszerzenie wiedzy o tarocie tak nie jest internet. Tam oprócz książek znajdują się także fora tematyczne i filmiki, które odsłaniają tajniki pracy wróżek. Tarot tak nie to przecież tylko podstawowa forma wróżenia z kart. W zanadrzu są jeszcze bardziej zaawansowane techniki, ale za ich naukę należy się wziąć na znacznie wyższym stopniu wtajemniczenia.

Czy tarot tak nie może być szkodliwy?

W zasadzie nie powinien nikomu zaszkodzić. Jednak jeżeli zaufa się jego prognozom bezgranicznie – nie mając ku temu żadnych racjonalnych powodów, to można wpakować się w wielkie kłopoty. Biorąc ogromny kredyt na rozwój firmy, nie warto kierować się tym, co powiedziała wróżka, gdyż w razie pomyłki wisi nad nami wizja bankructwa i niezapowiedziane wizyty komornika. W decyzji o wzięciu pożyczki lepszym wskaźnikiem będzie zdolność kredytowa firmy i porządnie przemyślany biznesplan.

Równie szkodliwe są pogłoski o rychłej śmierci, którą przepowiedział nam niby tarot tak nie. A co będzie, jeśli ona jednak nie nastąpi, a spanikowany delikwent zacznie być szczery aż do bólu wobec kolegów z pracy i wyda wszystkie swoje ciężko zarobione pieniądze. Skutek tego szaleństwa będzie taki, że narobi sobie niepotrzebnie mnóstwo wrogów i będzie doszczętnie spłukany. O wiele lepszym pomysłem będzie potraktowanie tarota tak czy nie jako zwykłej wróżby, której spełnienie zależy po prostu od zwykłego rachunku prawdopodobieństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight + 14 =